Tutak Eczane Sahibi Yalçın Aras Tutak Fm Konuk Oldu

Tutak Eczane Sahibi Yalçın Aras Tutak Fm Konuk Oldu
  • 0
  • 138
  • 20 Mart 2019
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -
Tutak Eczane Sahibi Yalçın Aras Tutak Fm Konuk Oldu
Elifle Sağlık Saati; Programına Katılan Tutak Eczane Sahibi Yalçın Aras’a
Antibiyotik ilaçları hastaya ne şekilde veriyorsunuz? Diye soruldu.
Antibiyotikleri kesinlikle reçetesiz vermiyoruz. Doktora yönlendiririz, ama hala o konuda çok sıkıntıdayız Şimdi şöyle bir durum var. Adam mesela insan hasta olmuş. Örnek İstanbul’da aldı antibiyotik kullanmaya başlıyor. Bize ilacını unuttuğunu kullanması gerektiğini söyleyerek geliyorlar. Herhangi bir Eczaneden Bunu devam ettirmesi gerekiyor işte o durumda tekrar istiyor veremiyorsunuz reçetesiz reçeteli verseniz dahi günü dolmadığı için veremiyoruz.
İlacı öğleye doğru alıyor sonra 2 saat sonra Öğlenin ilacını alıyor ya bu üst üste içmek gibi bir şey bu da Zararlı değil mi tekrarı olmaz artık o gitmiştir.
Eskiden Şifa olmak adına Bazı ilaçlar yapılırmış, Siz ilaç yaptınız mı hiç?
örnek veriyorum bir cilt problemi için veya bir sivilce problemi için veya bir öksürük için farklı ilaçlar yapıyorlar ama tabii ki bitkisel veya genel bizim kullandığımız günlük gıdalarda Aslında böyle bir şifalı bir ilacınız var mı sizin kendi yaptığınız?
Öyle bir şansı yok yani sadece Belirlediğimiz kitaplardaki bilgiye göre formül ilacı yapma şansına sahip Kendi kafana göre bir ilaç formül asyönü yapamıyorsun Kendimin Hiçbir Şekilde Böyle bir ilaç yapma talebim bulunmadı dedi.
İnsanın doktoru kendisidir. Bilinçli bir şekilde sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi o kültüre sahip olması gerekiyor. Bizim amacımız da sağlıkta önce koruyucu hizmet önce sağlıklı bir birey olabilmek. İnsanların hastalanmaması için ne gerekiyorsa o bilgiyi vermek Bizim de görevimiz o doktor arkadaşlarında ilk görevi odur tedavi son şeklidir. Yani önce Korucu hizmetler elimizden geleni yapacağız
Son olarak da tutak efemin böyle bir imkânı için teşekkür ediyorum gerçekten Emeği geçen herkese kurulum aşamasında ve devam eden aşamada tutak’ın bir eksikliğini giderdiler. Sayın Kaymakam Erkan Beye teşekkür ediyorum. ben burada Emeği geçen herkese sizlere teknik ekibinize teşekkür ediyorum kendim işyerimde gece gündüz sürekli açık radyonuz ordan dinliyorum. Ben her zaman imrenirdim buna. 25 30 yıl önce dışarı giderdim. Ben şunu hiç unutmam Patnos’ta patnos fm var Erciş’te Erciş FM var herkes kendi radyosunu dinlerdi. İmrenirdim. Kendi isteklerini kendi sıkıntılarını kendi ilçedeki sosyal durumu psikolojik durumu ne varsa söylüyordu ne güzelmiş buraya bak diyorum ya böyle girdim Keşke Tutak’ta da böyle bir şey olsa çok büyük ve çok da bir şey değil hani altyapı olarak mesela, bir uzay teknolojisine sahip bir şey de olabilecek değil dedik. Hangisi yapacak kim yapacak diyordum. Bu eksikliği gideren herkese çok çok teşekkür ederim ayrıca sizlere de burada Emeği geçen herkese teşekkürler. Dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.